Klubbmästerskap för Enköpings Predatorfiskeklubb

KM är utformat att endast en klubbmästare utses per år efter totalen av vår och höstens KM (se höstens KM som en fortsättning av vårens KM). Om du inte kunde närvara under vårens KM kan du fortfarande vinna totalen och bli klubbmästare. Varje KM är en individuell tävling förutom totalsegrare tillika klubbmästare.

Se mer: Tävlingsinformation

Samtliga priser delas ut under KM-Höst och har du inte möjlighet att närvara under höstens KM skickar vi priserna alt. lämnas över enligt överenskommelse.

RESULTATLISTA FRÅN KM HÖST

1:a Linus Johansson
2:a Kenneth G Karlsson
3:a Mikael Öberg
RESULTATLISTA
2020-09-19
Första godkända gäddan:
Lotta Bagger08:05:54
Längst gädda:
Linus Johansson92 cm
Vinnare i (tävlingen) längst gädda:
Mikael Öberg91 cm
Antal deltagare med flest godkända gäddor:
2 deltagare6 st
Kenneth G Karlsson
Mikael Öberg
Bästa junior:Samuel Svedberg
Resultatlista:
1.261 cmLinus Johansson
2.231 cmKenneth G Karlsson
3.230 cmMikael Öberg
4.227 cmPer Lundstedt
5.224 cmMarcus Bergström
6.214 cmLasse Karlsson
7.214 cmDavid Svedberg
8.214 cmRichard Granfors
9.204 cmSamuel Svedberg
10.197 cmElin Wåhlberg
11.197 cmMagnus Ström
12.190 cmJohan Wenderlöf
13.163 cmTed Rosengård
14.161 cmUlf Wallin
15.156 cmSakarias Tärnblom
16.151 cmHans Djupsjöbacka
17.148 cmLars Berglund
18.143 cmJakob Berggren
19.142 cmRobert Hellkvist
20.127 cmAlfred Monié
21.126 cmGustav Stiberg
22.81 cmDaniel Granholm
23.78 cmElliot Rosvall
24.74 cmAnders Jonsson
25.73 cmThomas Karlsén
26.72 cmFredrik Ohlsson
27.69 cmLotta Bagger
28.69 cmBjörn Berg
29.64 cmDaniel Persson
30.ÖVRIGA

Stort GRATTIS till samtliga pristagare och du kommer bli kontaktad av tävlingsledningen inom kort.

Stort TACK till våra sponsor: Man Cave Baits, Skippie Lures och Pelle Baits

RESULTATLISTA FRÅN VÅR & HÖST

Klubbmästare 2020 – Richard Granfors
RESULTATLISTA – TOTALEN FRÅN VÅR & HÖST
2020-09-19
Resultatlista:
1.296 cmRichard Granfors
2.261 cmLinus Johansson
3.257 cmPer Lundstedt
4.252 cmLars Berglund
5.250 cmHans Djupsjöbacka
6.247 cmBjörn Berg
7.243 cmKenneth G Karlsson
8.236 cmMikael Öberg
9.236 cmTed Rosengård
10.234 cmRobert Hellkvist
11.224 cmMarcus Bergström
12.222 cmMicael Ström
13.219 cmRichard Jansson
14.217 cmJussi Rosvall
15.216 cmDavid Svedberg
16.214 cmLasse Karlsson
17.210 cmSamuel Svedberg
18.209 cmMagnus Ström
19.201 cmAlfred Monié
20.201 cmDavid Wallin
21.197 cmElin Wåhlberg
22.192 cmHenry Petersén
23.190 cmJohan Wenderlöf
24.177 cmRickard Eckebring
25.161 cmUlf Wallin
26.156 cmSakarias Tärnblom
27.143 cmJakob Berggren
28.143 cmRobert Lundstedt
29.142 cmAnders Jonsson
30.133 cmLotta Bagger
31.126 cmGustav Stiberg
32.84 cmMikael Haraldsson
33.81 cmDaniel Granholm
34.78 cmElliot Rosvall
35.78 cmHenrik Östman
36.76 cmSvante Holmegård
37.73 cmThomas Karlsén
38.72 cmFredrik Ohlsson
39.65 cmNiklas Andersson
40.64 cmDaniel Persson
41.ÖVRIGA

Om du är intresserad av hur det har gått genom tiderna: KM – Statistik

RESULTATLISTA FRÅN KM VÅR

Poseringsbilder
2020-05-10

KM: LIVE RAPPORTERING
2020-05-10 16:00
Första godkända gäddan:
David Wallinkl. 08:07
Längst gädda (Deltog inte i längst gädda):
Björn Berg108 cm
Längst gädda (Vinnaren av totalsumman från samtliga som deltog i längst gädda):
Richard Granfors100 cm
Antal flest godkända gäddor:
Richard Granfors7 st
Bästa junior:Samuel Svedberg138 cm
Resultatlista:
1.296 cmRichard Granfors
2.243 cmLars Berglund
3.242 cmBjörn Berg
4.232 cmHans Djupsjöbacka
5.226 cmRobert Hellkvist
6.222 cmMicael Ström
7.219 cmRichard Jansson
8.217 cmJussi Rosvall
9.214 cmKenneth G Karlsson
10.201 cmDavid Wallin
11.192 cmHenry Petersén
12.177 cmRickard Eckebring
13.143 cmRobert Lundstedt
14.141 cmMikael Öberg
15.138 cmSamuel Svedberg
16.135 cmAlfred Monié
17.91 cmPer Lundstedt
18.84 cmMikael Haraldsson
19.76 cmSvante Holmegård
20.73 cmHenrik Östman
21.73 cmTed Rosengård
22.72 cmMagnus Ström
23.68 cmDavid Svedberg
24.68 cmAnders Jonsson
25.65 cmNiklas Andersson
26.64 cmLotta Bagger
27.0 cmÖVRIGA

Stort GRATTIS till samtliga pristagare.