Topp 5: Abborre – Övriga vatten

Daniel Persson har uppgraderat sin abborre till Topp 5 från Övriga vatten och tar sig in på en 2:a plats.

Bild inlägg:
Daniel Persson – Abborre från Övriga vatten – 46 cm – 1340 gr.

KM – Höst – Klubbmästare – 2020

RESULTATLISTA FRÅN KM HÖST

1:a Linus Johansson
2:a Kenneth G Karlsson
3:a Mikael Öberg
RESULTATLISTA
2020-09-19
Första godkända gäddan:
Lotta Bagger08:05:54
Längst gädda:
Linus Johansson92 cm
Vinnare i (tävlingen) längst gädda:
Mikael Öberg91 cm
Antal deltagare med flest godkända gäddor:
2 deltagare6 st
Kenneth G Karlsson
Mikael Öberg
Bästa junior:Samuel Svedberg
Resultatlista:
1.261 cmLinus Johansson
2.231 cmKenneth G Karlsson
3.230 cmMikael Öberg
4.227 cmPer Lundstedt
5.224 cmMarcus Bergström
6.214 cmLasse Karlsson
7.214 cmDavid Svedberg
8.214 cmRichard Granfors
9.204 cmSamuel Svedberg
10.197 cmElin Wåhlberg
11.197 cmMagnus Ström
12.190 cmJohan Wenderlöf
13.163 cmTed Rosengård
14.161 cmUlf Wallin
15.156 cmSakarias Tärnblom
16.151 cmHans Djupsjöbacka
17.148 cmLars Berglund
18.143 cmJakob Berggren
19.142 cmRobert Hellkvist
20.127 cmAlfred Monié
21.126 cmGustav Stiberg
22.81 cmDaniel Granholm
23.78 cmElliot Rosvall
24.74 cmAnders Jonsson
25.73 cmThomas Karlsén
26.72 cmFredrik Ohlsson
27.69 cmLotta Bagger
28.69 cmBjörn Berg
29.64 cmDaniel Persson
30.ÖVRIGA

Stort GRATTIS till samtliga pristagare och du kommer bli kontaktad av tävlingsledningen inom kort.

Stort TACK till våra sponsor: Willys Sportfiske, Man Cave Baits, Skippie Lures och Pelle Baits

RESULTATLISTA FRÅN VÅR & HÖST

Klubbmästare 2020 – Richard Granfors
RESULTATLISTA – TOTALEN FRÅN VÅR & HÖST
2020-09-19
Resultatlista:
1.296 cmRichard Granfors
2.261 cmLinus Johansson
3.257 cmPer Lundstedt
4.252 cmLars Berglund
5.250 cmHans Djupsjöbacka
6.247 cmBjörn Berg
7.243 cmKenneth G Karlsson
8.236 cmMikael Öberg
9.236 cmTed Rosengård
10.234 cmRobert Hellkvist
11.224 cmMarcus Bergström
12.222 cmMicael Ström
13.219 cmRichard Jansson
14.217 cmJussi Rosvall
15.216 cmDavid Svedberg
16.214 cmLasse Karlsson
17.210 cmSamuel Svedberg
18.209 cmMagnus Ström
19.201 cmAlfred Monié
20.201 cmDavid Wallin
21.197 cmElin Wåhlberg
22.192 cmHenry Petersén
23.190 cmJohan Wenderlöf
24.177 cmRickard Eckebring
25.161 cmUlf Wallin
26.156 cmSakarias Tärnblom
27.143 cmJakob Berggren
28.143 cmRobert Lundstedt
29.142 cmAnders Jonsson
30.133 cmLotta Bagger
31.126 cmGustav Stiberg
32.84 cmMikael Haraldsson
33.81 cmDaniel Granholm
34.78 cmElliot Rosvall
35.78 cmHenrik Östman
36.76 cmSvante Holmegård
37.73 cmThomas Karlsén
38.72 cmFredrik Ohlsson
39.65 cmNiklas Andersson
40.64 cmDaniel Persson
41.ÖVRIGA

Om du är intresserad av hur det har gått genom tiderna: KM – Statistik

KM – Höst

Nu kan du planera in och anmäla dig till hösten KM som går lördag den 19/9. KM är utformat efter rådande omständigheter och endast en klubbmästare utses per år efter totalen av vår och höstens KM. Om du inte kan närvara under vårens KM kan du fortfarande vinna totalen och bli klubbmästare. Varje KM är en individuell tävling förutom totalsegrare tillika klubbmästare.

Välkommen!

Se mer: Evenemang (anmälan)

Du följer liverapporteringen här: LIVE RAPPORTERING (08:00-14:00)

Predator Grand Prix 24h – Resultatlista

Stort grattis till samtliga vinnare och pristagarna kommer bli kontaktade under V34.

Stort TACK till våra sponsorer: Jiggar.nu, Sporting, Fishline.se, Brobaits, KGK, RAM, A.H Baits, Man Cave Baits, SkippieLures och Caesarbaits.

1.887 cmHappy Angler411:142:334
2.842 cmBoC Fishing405:145:292
3.830 cmKast Fiske345:198:287
4.829 cmSumpansfiske.se425:104:300
5.716 cmMälarpöjkarna414:45:257
6.694 cmFishbone234:144:316
7.659 cmCicci och Jessica362:244:53
8.626 cmSjövilt251:50:325
9.601 cmBPM320:0:281
10.550 cmFebrilt fiske156:150:244
11.486 cmPro Jig0:158:328
12.453 cmPinglor och Pojkar251:95:107
13.305 cmHappy Pikemore164:0:141
14.278 cmJordskepp0:144:134
15.249 cm2 Jerks & 1 Fly150:48:51
16.236 cmPiscandi76:0:160
17.0 cmÖvriga0:0:0

1:a plats: Team Happy Angler

2:a plats: Team BoC Fishing

3:e plats: Team Kast Fiske

Längst gädda: Cecilia Grönberg – 98 cm

Längst gös: Cecilia Grönberg – 82 cm

Längst abborre: Lauras Antanavicius – 45 cm

Utlottningspriser under tävlingstiden:
1:a utlottningen kommer från Fishline.se och går till Richard Lundin i Team Febrilt Fiske.
2:a utlottningen kommer från KGK/RAM och går till Fredrik Quicker i Team Happy Pikemore.
3:e utlottningen kommer från SkippieLures/Sporting/Brobaits/Jiggar.nu och går till Jessica Dolk i Team Cicci och Jessica.
4:e utlottningen kommer från Jiggar.nu/Brobaits och går till Elias Lindskog i Team Sumpansfiske.se
5:e utlottningen kommer från Jiggar.nu/Sporting och går till Oliver Karlsson i Team Karlsson.
6:e utlottningen kommer från A.H Baits/Sporting och går till Lotta Bagger i Team Piscandi.
7:e utlottningen kommer från Jiggar.nu/Sporting/Brobaits och går till Oskaras Linkus i Team Pro Jig.
8:e och sista utlottningen kommer från Fishline.se och går till Robert Lundstedh i Team BPM.

VI HOPPAS NATURLIGTVIS PÅ ETT ÅTERSEENDE UNDER PREDATOR GRAND PRIX 24H – 2021.

Bildarkiv (Team):

Bildarkiv (Sponsorer):

Topp 5: Abborre – Övriga vatten

En fin krigare från Pelle Johansson till Topp 5 från Övriga vatten.

Bild inlägg:
Pelle Johansson – Abborre från Övriga vatten – 45 cm – 1298 gr.

Sida 1 av 103

Drivs med WordPress & Tema av Anders Norén