Predator Grand Prix 24h – Resultatlista

Stort grattis till samtliga vinnare och pristagarna kommer bli kontaktade under V34.

Stort TACK till våra sponsorer: Jiggar.nu, Sporting, Fishline.se, Brobaits, KGK, RAM, A.H Baits, Man Cave Baits, SkippieLures och Caesarbaits.

1.887 cmHappy Angler411:142:334
2.842 cmBoC Fishing405:145:292
3.830 cmKast Fiske345:198:287
4.829 cmSumpansfiske.se425:104:300
5.716 cmMälarpöjkarna414:45:257
6.694 cmFishbone234:144:316
7.659 cmCicci och Jessica362:244:53
8.626 cmSjövilt251:50:325
9.601 cmBPM320:0:281
10.550 cmFebrilt fiske156:150:244
11.486 cmPro Jig0:158:328
12.453 cmPinglor och Pojkar251:95:107
13.305 cmHappy Pikemore164:0:141
14.278 cmJordskepp0:144:134
15.249 cm2 Jerks & 1 Fly150:48:51
16.236 cmPiscandi76:0:160
17.0 cmÖvriga0:0:0

1:a plats: Team Happy Angler

2:a plats: Team BoC Fishing

3:e plats: Team Kast Fiske

Längst gädda: Cecilia Grönberg – 98 cm

Längst gös: Cecilia Grönberg – 82 cm

Längst abborre: Lauras Antanavicius – 45 cm

Utlottningspriser under tävlingstiden:
1:a utlottningen kommer från Fishline.se och går till Richard Lundin i Team Febrilt Fiske.
2:a utlottningen kommer från KGK/RAM och går till Fredrik Quicker i Team Happy Pikemore.
3:e utlottningen kommer från SkippieLures/Sporting/Brobaits/Jiggar.nu och går till Jessica Dolk i Team Cicci och Jessica.
4:e utlottningen kommer från Jiggar.nu/Brobaits och går till Elias Lindskog i Team Sumpansfiske.se
5:e utlottningen kommer från Jiggar.nu/Sporting och går till Oliver Karlsson i Team Karlsson.
6:e utlottningen kommer från A.H Baits/Sporting och går till Lotta Bagger i Team Piscandi.
7:e utlottningen kommer från Jiggar.nu/Sporting/Brobaits och går till Oskaras Linkus i Team Pro Jig.
8:e och sista utlottningen kommer från Fishline.se och går till Robert Lundstedh i Team BPM.

VI HOPPAS NATURLIGTVIS PÅ ETT ÅTERSEENDE UNDER PREDATOR GRAND PRIX 24H – 2021.

Bildarkiv (Team):

Bildarkiv (Sponsorer):

Topp 5: Abborre – Övriga vatten

En fin krigare från Pelle Johansson till Topp 5 från Övriga vatten.

Bild inlägg:
Pelle Johansson – Abborre från Övriga vatten – 45 cm – 1298 gr.

Topp 5: Gädda – Övriga vatten

Johan Lindström Eriksson har varit på Övriga vatten och levererar en riktigt lång gädda som tog på en Miuras mouse och tar över ledningen i Topp 5 för gädda från Övriga vatten.

Fisken är dessutom ett PB och vi lyfter på hatten till en grym fisk.

Johan & Co fick ihop 584 cm och snittade 117 cm på de 5 längsta: 133, 117, 113, 111 och 110 och snittade 107 cm under hela resan vilket är ett grymt bra resultat.

Bild inlägg:
Johan Lindström Eriksson – Gädda från Övriga vatten – 133 cm – 11620 gr.

Bild ovan:
Johan Lindström Eriksson – Gädda från Övriga vatten – 117 cm gr.

Topp 5: Asp – Mälaren

Ovanligt mycket asp som rapporteras in till Topp 5 och denna gång är det junioren Mia Bagger som fyller på listan för Asp från Mälaren.

Bild inlägg:
Mia Bagger – Asp från Mälaren – 69 cm – 3250 gr.

Topp 5: Asp – Övriga vatten

För första gången har asp från Övriga vatten rapporterats in till Topp 5 och fiskarna kommer från ett grymt team bestående av David Svedberg, Samuel Svedberg och Alfred Monié.

Bild inlägg:
Samuel Svedberg – Asp från Övriga vatten – 78 cm – 4300 gr.

Bild ovan:
Alfred Monié – Asp från Övriga vatten – 72 cm – 3230 gr.

Bild ovan:
David Svedberg – Asp från Övriga vatten – 75 cm – 4310 gr.

Sida 2 av 103

Drivs med WordPress & Tema av Anders Norén